ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5155295
*
nr 515 5295
Spegel
Blyinfattat glas, höjd: 140
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 25 mars 2008
kl 16:22:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 16:56:50
1
300 kr
22/3 13:23:02
2
500 kr
23/3 16:47:53
3
450 kr
23/3 16:48:49
3
600 kr
25/3 13:23:52
4
Vinnande bud
25/3 15:17:45
3
700 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattat glas spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 515 5295
Spegel
Blyinfattat glas, höjd: 140
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 25 mars 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/3 16:56:50 | 1 | 300 kr |
22/3 13:23:02 | 2 | 500 kr |
23/3 16:47:53 | 3 | 450 kr |
23/3 16:48:49 | 3 | 600 kr |
25/3 13:23:52 | 4 | Vinnande bud |
25/3 15:17:45 | 3 | 700 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattat glas spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27